Kontrastenes fylke kaller man Telemark. Kjører ut av ferga i Langesund og holder nordvestlig kurs i halvannen time, skjønner du hvorfor.For da befinner du deg i Vrådal
Det familievennlige og hyggelige skisenteret Vrådal Panorama i Telemark er veldig populært blant oss danske. Jeg og min kjære elsker å stå på alpinski der
Våren 2017 la jeg ut på en rundreise i Telemark. Og gjett hva; nå blir det ny tur!
Etter to herlige dager langs Telemarkskysten, var det på tide å komme seg innover i landet igjen. Eventyret gikk videre til Vest-Telemark og vakre Vrådal. Og gjett hva jeg fant på veien?! Norges minste og siste kabelferje!
Til tross for en sen påske – ligger alt til rette for en drømmepåske i fjellheimen. Og Telemark er definitivt skisportentusiasters villeste drøm. Bakkene og parkene ligger flotte, hvite og nypreparerte for våre skigjester.